Ślub i wesele – Co może pójść nie po naszej myśli?

Kategorie: 

Najczęściej zastanawiamy się nad tym, co zrobić, aby ten wyjątkowy dzień był jak z bajki. Naszą głowę zaprzątają wówczas myśli o tym, aby niczego nie zapomnieć. Jednak czy zdarza nam się myśleć o tym jakie „wpadki” mogą się przytrafić i co zrobić, aby ich uniknąć?

Co zrobić by później nie żałować?

Musimy pamiętać o tym, że warto przygotować się również na to, iż nie wszystko może pójść po naszej myśli. W dodatku najczęściej takie sytuacje zdarzają się nie z naszej wina, a z powodu osób trzecich. Dlatego powinniśmy się starać wszystkiego dopilnować osobiście, choć wiadomo, że ze względów czasowych może być to trudne.

Co zatem warto mieć na uwadze przede wszystkim?

  • Suknia ślubna. Pani Młoda musi mieć świadomość tego, iż będzie zmuszona do noszenia swojej sukni ślubnej przez prawie cały dzień, a także i sporą część nocy. Z tego powodu powinna zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd ale i samopoczucie oraz wygodę. Warto na ostatnią przymiarkę wybrać się już co najmniej tydzień przed terminem ślubu, aby mieć czas na dokonanie ewentualnych poprawek. Nie dajmy się zbyć krawcowej, że z pewnością wszystko będzie dobrze leżało – suknie należy przymierzyć również tuż przed odbiorem. Dodatkowo pamiętajmy, że jeśli nasza sukienka będzie szyta ze zdjęcia, powinniśmy dodać je jako załącznik do umowy.
  • Buty ślubne. W tym przypadku Państwo Młodzi również powinni zwrócić uwagę na to, aby buty oprócz tego, że są zachwycająco piękne były również i wygodne. Całonocne tańce stanowią nie lada wyzwanie dla każdej stopy, nawet tej najbardziej zahartowanej.
  • Wizyta u kosmetyczki. Stanowczo niewskazane jest eksperymentowanie tuż przed terminem ślubu z całkowicie nowymi kosmetykami oraz zabiegami kosmetycznymi. Któż z nas chciałby obudzić się w dniu ślubu ze spuchniętą lub przeraźliwie zaczerwienioną twarzą? Warto mieć także na uwadze to, aby nie przesadzić z liczbą minut spędzonych w solarium. Dziś braku umiaru w opalaniu jest dość częstym problem wielu ludzi.
  • Budżet ślubny. Przekroczenie zaplanowanego budżetu może okazać się dużym problemem. Pamiętajmy, że powinien on być adekwatny do naszych możliwości finansowych.

Artykuł powstał we współpracy z: https://www.jdstyle.pl