Barter S.A. w czołówce Złotej Setki Przedsiębiorstw

Artykuły od agencji: 
Artykuły o firmie: 
Kategorie: 

Spółka Barter S.A. (branża surowcowa i paliwowa) znalazła się w czołówce tegorocznego rankingu Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw. Głównym kryterium decydującym o miejscu na liście była wielkość przychodów za 2011 r.

 

Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw to ranking największych naszych firm z regionu pod względem wielkości obrotów uzyskanych w ubiegłym roku. Redakcja „Kuriera Porannego” zorganizowała go już po raz dziewiąty. Na szczycie listy znalazły się mleczne giganty - spółdzielnie mleczarskie, a właściwie ich grupy kapitałowe – Mlekpol z przychodami ponad 2 mld 946 mln zł oraz Mlekovita ponad 2 mld 910 mln zł obrotów). Na trzecim miejscu z przychodami blisko 2 mld zł znalazła się spółka Barter S.A. i z dynamiką przychodów przekraczającą 30 proc. w stosunku do roku 2010 (Mlekpol i Mlekovita – odpowiednio 18,96 oraz 16,04 proc.).

- Trzecie miejsce w rankingu jest bardzo nobilitujące, niemniej jako spółka mamy ambitne cele, by wyprzedzić znamienitych konkurentów – mówi Jarosław Dziwisz, prezes Barter S.A. - Mamy kilka ciekawych pomysłów na dynamiczne zwiększenie przychodów i przy całej naszej determinacji, tylko uwarunkowania zewnętrzne mogą wpłynąć na ich realizację. Mimo, że jest wiele firm w branży gazowej i węglowej, które wydzierają nam rynek - wysoka jakość produktu i obsługi pozwala utrzymać nam pozycję lidera i zwiększać liczbę klientów.

 

Barter S.A. nie po raz pierwszy znajduje się w czołówce Złotej Setki, w ubiegłym roku był na pierwszym miejscu listy w kategorii zysk.