Bezpłatne badania USG i porady dla przyszłych rodziców

Artykuły od agencji: 
Artykuły o firmie: 
Kategorie: 
Kampania "Szczęśliwe dziecko= szczęśliwa mama

Rodzicielstwo to niemała radość, ale i wiele pytań – zwłaszcza, gdy się w tej roli debiutuje. Z myślą o wszystkich przyszłych i młodych rodzicach, Fundacja Szczęśliwe Macierzyństwo, magazyn „Mamo to Ja” oraz Centrum Handlowe Auchan Częstochowa organizują spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Szczęśliwe dziecko, Szczęśliwa mama”. Już w najbliższą sobotę przyszłe mamy będą mogły bezpłatnie wykonać badania USG lub USG 4D oraz uzyskać odpowiedzi na pytania związane z rodzicielstwem i wychowaniem dziecka.

Do roli rodzica warto przygotować się przed narodzinami dziecka. Dlatego fundacja Odety Moro-Figurskiej wraz z Centrum Handlowych Auchan Częstochowa już po raz kolejny zaprasza na akcję „Szczęśliwe dziecko, Szczęśliwa mama”, która odbędzie się na terenie galerii handlowej już w najbliższą sobotę 29 marca.

Podczas wydarzenia przyszłe mamy będą miały wyjątkową okazję, by bezpłatnie wykonać badania USG lub USG 4D i sprawdzić, czy ich ciąża rozwija się prawidłowo. USG jest nieinwazyjną metodą diagnostyczną, która pozwala na określenie prawidłowego rozwoju dziecka w łonie matki. Podczas badania USG 2D uzyskuje się płaski obraz, dzięki któremu można zaobserwować rozwój płodu i jego narządów wewnętrznych. Z kolei badanie USG 4D umożliwia zaobserwowanie płodu w ruchu, dzięki czemu lekarz może dokładniej przyjrzeć się poszczególnym narządom i częściom ciała. Obraz jest na tyle wyrazisty, że można zaobserwować mimikę twarzy dziecka, przymykanie oczu, a nawet uśmiech.

W punktach konsultacyjnych zaproszeni eksperci udzielą przyszłym oraz młodym mamom porad dotyczących między innymi przygotowań do porodu, karmienia piersią, właściwej diety czy tworzenia więzi z niemowlęciem. Kobiety znajdą również odpowiedź na pytania, jak wrócić do formy po porodzie, bezpiecznie wykąpać malucha, a także ułożyć go w chuście do noszenia.Młodzi oraz przyszli rodzice będą mogli również wziąć aktywny udział w pokazach kąpieli maluszka, masażu i pierwszej pomocy pediatrycznej.

Bezpłatne badania USG i spotkania z ekspertami odbędą się już w najbliższą sobotę 29 marca w CH Auchan Częstochowa, przy ulicy Krakowskiej 10 w Poczesnej. Ultrasonografia będzie wykonywana od godziny 11.00 do godziny 16:30.O przyjęciu na badanie decyduje kolejność zgłoszeń. Na pytania przyszłych oraz młodych rodziców eksperci będą odpowiadać również w godzinach 11.00 – 16.30.