BREAST TEST czyli „Zbadaj piersi przez telefon”

Kategorie: 
BREAST TEST czyli  „Zbadaj piersi przez telefon”

Mobilna aplikacja „Breast Test” to projekt firmy Roche realizowany we współpracy z Federacją Stowarzyszeń „Amazonki”, skierowany do wszystkich kobiet z zaproszeniem do właściwego i regularnego samobadania piersi. Program krok po kroku wyjaśnia, które obszary piersi należy badać, w jaki sposób, kiedy i na co szczególnie zwracać uwagę. Aplikacja na android będzie dostępna od 8 marca. Dzień Kobiet to świetna okazja aby zadbać o swoje zdrowie intymne.

Do samodzielnego badania piersi, nie potrzeba wiele – wystarczy kilka minut tylko dla siebie. Piersi należy badać dokładnie pomiędzy 7 a 10 dniem od rozpoczęcia miesiączki, a w przypadku jej braku należy wyznaczyć na to jeden dzień w miesiącu. 

Aplikacja Breast Test, dostępna dla systemu android, pomaga niczym trener w wyrobieniu w sobie nawyku regularnej kontroli piersi. Badanie dotykowe trwa chwilę, a może uratować życie. W przypadku raka piersi wczesna diagnoza to szansa na całkowity powrót do zdrowia.

Osobisty „doradca”

Większość Pań może mieć wątpliwości jak prawidłowo przeprowadzić samobadanie. Dlatego też aplikacja w prosty sposób opisuje wszystkie czynności, informując, jakie obszary piersi należy zbadać i na co szczególnie zwrócić uwagę, np.: wszelkie zmiany w kolorze skóry, kształcie i rozmiarze piersi, wszelkie zmiany w wyglądzie brodawki. 

Program przewiduje zamieszczanie notatek z obserwacji, wykonanie i zapisanie zdjęć, jak również ustawienie przypomnienia o kolejnym samobadaniu.

 

Pobierz BEZPŁATNĄ aplikację Breast Test ze sklepu Google Play i daj przykład innym kobietom badając się regularnie [https://play.google.com/store/apps/details?id=com.positiva.breasttestapp]. Wkrótce aplikacja będzie dostępna również na iStore.

 

Niech Twój Dzień Kobiet trwa cały rok!

Pamiętaj: Samobadanie piersi pozwala na wykrycie guzów o wielkości przekraczającej 1 cm. Uniemożliwia wykrycie mniejszych zmian, znajdujących się w głębszych warstwach gruczołu piersiowego. Dlatego też niezbędne są regularne badania kontrolne: USG lub mammografia (w zależności od wieku kobiety).