Dowiedz się, jak stać się ekoodpowiedzialnym

Artykuły od agencji: 
Artykuły o firmie: 
Kategorie: 
Dowiedz się, jak stać się ekoodpowiedzialnym

Jak każdego dnia dbać o środowisko naturalne? Czy można w prosty sposób ograniczyć nadmierne zużycie wody i energii elektrycznej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań oraz przykłady pozytywnych zachowań znajdą najmłodsi, którzy wraz z rodzicami odwiedzą w najbliższy weekend wielkopolskie Centra Handlowe Auchan. Rozpocznie się tam bowiem ogólnopolska kampania edukacyjna „Ekoodpowiedzialni”, która ma na celu promowanie wśród najmłodszych ekologicznego stylu życia.

W Polsce każdy z nas produkuje średnio około 320 ton śmieci rocznie, a większość z nich to wartościowe surowce wtórne. Wystarczy 35 zużytych butelek PET, żeby wyprodukować jedną bluzę z polaru, a aby uratować jedno drzewo, wystarczy tylko 59 kilogramów makulatury.

Organizatorzy kampanii edukacyjnej „Ekoodpowiedzialni” będą przekonywali, że wystarczy niewielka zmiana naszych codziennych zwyczajów związanych z użyciem wody i energii, aby nasze działania były bardziej ekologiczne, a kwoty na rachunkach za media znacząco zmalały. Inauguracja ogólnopolskiej kampanii nastąpi w najbliższy weekend w CH Auchan Komorniki i CH Auchan Swadzim.

Kampania „Ekoodpowiedzialni” adresowana jest przede wszystkim do dzieci. Podczas gier, quizów i zabaw najmłodsi dowiedzą się między innymi, jak oszczędzać wodę, prąd oraz prawidłowo segregować odpady. Organizatorzy pokażą najmłodszym, że wystarczą proste działania, aby przyczynić się do ochrony środowiska. Warto między innymi zakręcać wodę podczas mycia zębów, kiedy tak naprawdę jej nie potrzebujemy, a kiedy wychodzimy z pokoju, wystarczy pamiętać o wyłączaniu światła, aby nasze rachunki za prąd zmalały.

Dzieci będą mogły wziąć udział w gigantycznej, planszowej ekogrze oraz zajęciach plastycznych, podczas których będą mogły utrwalić wiedzę na temat ekoodpowiedzialnych zachowań. Zarówno dzieci, jak ich rodzice otrzymają materiały informacyjne, które ułatwią wcielanie w życie wiedzy zdobytej w trakcie spotkań. Każdy otrzyma również naklejkę z kodem QR, który przekieruje zainteresowanych do specjalnego serwisu z informacjami na temat ekologii.  

Pierwsze spotkania w ramach kampanii „Ekoodpowiedzialni” odbędą się 1 marca w Centrum Handlowym Auchan Swadzim, przy ul. Św. Antoniego 2 oraz 2 marca w Centrum Handlowym Auchan Komorniki, przy ul. Głogowskiej 432 w Poznaniu, w godzinach 11:00 -17:00.

Wszelkie informacje na temat kampanii „Ekoodpowiedzialni” oraz materiały informacyjne można znaleźć na stronie www.ekoodpowiedzialni.pl. W serwisie internetowym zaprezentowano również porady, w jaki sposób oszczędzać wodę, energię elektryczną i prawidłowo segregować śmieci.

„Ekoodpowiedzialni” to ogólnopolska kampania organizowana przez Centra Handlowe Auchan. Będzie się odbywała w kolejne weekendy od marca do maja 2014 r. w 22 galeriach handlowych.