Dowiedz się, jak stać się ekoodpowiedzialnym w Mikołowie

Artykuły od agencji: 
Artykuły o firmie: 
Kategorie: 
Kampania "Ekoodpowiedzialni"

Jak każdego dnia dbać o środowisko naturalne? Czy można w prosty sposób ograniczyć nadmierne zużycie wody i energii elektrycznej? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań oraz przykłady pozytywnych zachowań znajdą najmłodsi, którzy wraz z rodzicami odwiedzą w najbliższą niedzielę Centrum Handlowe Auchan Mikołów. Odbędzie się tam kolejne spotkanie w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Ekoodpowiedzialni”, która ma na celu promowanie wśród najmłodszych ekologicznego stylu życia.

W Polsce każdy z nas produkuje średnio około 320 ton śmieci rocznie, a większość z nich to wartościowe surowce wtórne. Wystarczy 35 zużytych butelek PET, żeby wyprodukować jedną bluzę z polaru, a aby uratować jedno drzewo, wystarczy tylko 59 kilogramów makulatury.

Kampania „Ekoodpowiedzialni” adresowana jest przede wszystkim do dzieci. Podczas gier, quizów i zabaw najmłodsi dowiedzą się między innymi, jak oszczędzać wodę, prąd oraz prawidłowo segregować odpady. Organizatorzy pokażą najmłodszym, że wystarczą proste działania, aby przyczynić się do ochrony środowiska. Warto między innymi zakręcać wodę podczas mycia zębów, kiedy tak naprawdę jej nie potrzebujemy, a kiedy wychodzimy z pokoju, wystarczy pamiętać o wyłączaniu światła, aby nasze rachunki za prąd zmalały.

Dzieci będą mogły wziąć udział w planszowej ekogrze oraz zajęciach plastycznych, podczas których będą mogły utrwalić wiedzę na temat ekoodpowiedzialnych zachowań. Zarówno dzieci, jak ich rodzice otrzymają materiały informacyjne, które ułatwią wcielanie w życie wiedzy zdobytej w trakcie spotkań. Każdy otrzyma również naklejkę z kodem QR, który przekieruje zainteresowanych do specjalnego serwisu z informacjami na temat ekologii.  

Spotkanie w ramach kampanii „Ekoodpowiedzialni” odbędzie się 23 marca w Centrum Handlowym Auchan Mikołów, przy ul. Gliwickiej 3, w godzinach 11:00 -17:00.

Wszelkie informacje na temat kampanii „Ekoodpowiedzialni” oraz materiały informacyjne można znaleźć na stronie www.ekoodpowiedzialni.pl. W serwisie internetowym zaprezentowano również porady, w jaki sposób oszczędzać wodę, energię elektryczną i prawidłowo segregować śmieci.

„Ekoodpowiedzialni” to ogólnopolska kampania organizowana przez Centra Handlowe Auchan. Będzie się odbywała w kolejne weekendy od marca do maja 2014 r. w 22 galeriach handlowych.