Edukacja muzealna z aplikacją mobilną QRtag

Kategorie: 

Co się zmieniło ?

Wiele z nas jeszcze pamięta jak wyglądał system nauczania za tzw. naszych czasów. Jak go wspominamy? Na czy się opierał? Na pewno nie na pobudzaniu w uczniach kreatywności i dostarczaniu im wciągających treści. Dzisiaj, dzięki nowym technologiom mamy możliwość urozmaicenia kanałów przekazywanej wiedzy, aby czas poświęcony nauce stał się przyjemniejszy. 

 

Edukuj z QRtag

Na innowacyjne rozwiązanie działające w służbie edukacji zdecydowała się firma QRtag. Oferuje ona mobilny przewodnik dla muzeów oraz miast i gmin. Za pomocą intuicyjnego panelu administratora łatwo udostępnisz treści w aplikacji będące barwnymi multimediami tj. obrazy, dźwięki, filmy. Aplikacja mobilna QRtag stworzona jest z myślą o najmłodszych. Bo przecież kto lepiej niż dzieci rozumie świat nowych technologii? Jest to dla nich naturalna przestrzeń, w której doskonale się poruszają i rozumieją ją lepiej niż większość z nas. 

Tak, aby nauka wpisywała się w nowy system edukacyjny, tak aby dzieci czerpały przyjemność z pochłaniania wiedzy, na temat sztuki, kultury i otaczającej ich przestrzeni lokalnej.  Każdy ma w swojej kieszeni smartfona. Mobilny przewodnik dostępny jest na wszystkie urządzenia, dzięki czemu nie ma problemu z pobraniem i korzystaniem z niej na swoim telefonie. 

 

Zamień podchody na QR kody 

Jeżeli uważasz, że szkolne wycieczki nadal muszą być tak nudne jak do tej pory, to się mylisz. Mamy XXI wiek, rzeczywistość poszła na przód. Prześcigamy się w procesach dostarczania wiedzy. Rywalizujemy o stopień swojego wykształcenia. Chcemy być jak najlepsi, a do tego osiągnąć to wszystko w łatwy i przyjemny sposób.

Od momentu powstania innowacyjnej technologii mobilnych przewodników firmy QRtag aplikacji dla muzeów oraz dla miast i gmin, edukacja nie musi wyglądać już tak stereotypowo. Koniec z marudzeniem, że zwiedzanie, wycieczki szkole i wszystko co związane z nauką jest nudne. 

Cała technologia mobilnego przewodnika opiera się na małych kodach QR, które zapobiegają ingerencji w przestrzeń obiektów muzealnych oraz tych znajdujących się na terenie miasta, czy gminy. Ich zadaniem jest unowocześnienie formy przekazu wiedzy o eksponatach. Funkcja lokalizacji, a także tworzenia ścieżek zwiedzania, ułatwia poruszanie się po przestrzeni muzealnej. 

Z mobilnej aplikacji QRtag dla muzeów skorzystają również pracownicy muzealni, którym panel aplikacji ułatwi pracę. Zmiana języka oraz opcja dla osób niepełnosprawnych sprawi, że przekazywane treści zrozumiałe będą dla mieszkańców, dla osób niepełnosprawnych oraz dla zorganizowanych grup turystów z zagranicy.  

Niech nauka stanie się zabawą, a będzie przyjemniejsza i dla nauczycieli i dla ich uczniów!