Farnell element14 wprowadza do sprzedaży Gertduino, najnowszą kartę rozszerzenia do Raspberry Pi

Kategorie: 
Farnell element14 wprowadza do sprzedaży Gertduino, najnowszą kartę rozszerzenia do Raspberry Pi

20 listopada, Kraków – Firma Farnell element14 poinformowała, że dostępna jest już karta rozszerzenia Gertduino do mikrokomputera Raspberry Pi. Gertduino to karta typu Arduino-Uno stworzona przez Gerta van Loo, wynalazcę karty Gertboard.               

Karta Gertduino jest zgodna z Arduino i można ją podłączyć bezpośrednio do Raspberry Pi. Jest wyposażona w dwa mikrokontrolery Atmel Atmega, -328 i -48, które można programować z poziomu Raspberry Pi za pomocą graficznego interfejsu Arduino albo kompilatora GCC Atmel. Gertduino oferuje liczne funkcje, takie jak zegar czasu rzeczywistego (RTC), interfejs komunikacyjny IRDA, konwerter poziomów napięć RS232 oraz baterię podtrzymującą zasilanie dla mikrokontrolera Atmega-48.

Karta Gertduino z bezpłatnym oprogramowaniem i samouczkami dostępna jest w cenie 37,84 USD w Farnell element14 w Europie, CPC w Wielkiej Brytanii i Irlandii, Newark element14i MCM w Ameryce Północnej oraz element14 w regionie Azji i Pacyfiku.

„Karta Gertduino jest przeznaczona do celów edukacyjnych i deweloperskich. Stworzyłem ją, aby pomóc użytkownikom wykorzystać połączony potencjał społeczności Raspberry Pi i Arduino” — mówi Gert van Loo, architekt SoC w firmie Broadcom i projektant kart Gertboard oraz Gertduino — „Teraz można podłączyć Gertduino, a zatem również Raspberry Pi, do niemal każdego dostępnego modułu Arduino Shield, więc możliwości deweloperskie są po prostu ogromne” — dodaje.

„Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z Gertem van Loo, wspierając prace projektowe oraz międzynarodową premierę jego najnowszego produktu. Karta Gertboard wciąż cieszy się wielką popularnością wśród nauczycieli, studentów i deweloperów, a my zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby karta Gertduino odniosła podobny sukces” — podsumowuje David Shen, Główny Dyrektor Techniczny w Farnell element14.

Więcej informacji na temat nowych produktów, oprogramowanie do pobrania oraz interesujące filmy wideo można także znaleźć na stronie społeczności element14