Historia jazzu z JBBO na Letniej Scenie Sfery

Kategorie: 
Historia jazzu z JBBO na Letniej Scenie Sfery

W najbliższy piątek o godzinie 19:00 Plac Bolka i Lolka przed Galerią Sfera wypełnią dźwięki jazzu tradycyjnego. Na Letniej Scenie Sfery wystąpi Jazz Band Ball Orchestra – jeden z najstarszych i najlepszych polskich bandów jazzowych.

Ponad 50 lat na scenie

Jazz Band Ball Orchestra, w skrócie JBBO, to grupa, której przypięto zaszczytną etykietkę najstarszego polskiego zespołu wykonującego jazz tradycyjny. Band powołali do życia ponad 50 lat temu studenci Wyższej Szkoły Muzycznej w Krakowie, z Janem Kudykiem na czele.

Muzyka tego bardzo cenionego za granicą bandu to mieszanka bluesa i swingu oparta na solidnych podstawach jazzu orleańskiego.

Bielszczanie lubią jazz

Na koncercie Jazz Band Ball Orchestra na placu przed Galerią Sfera na pewno usłyszymy wiele porywających standardów. Miłośnicy jazzu oraz gatunków pokrewnych tej stylistyce będą z pewnością usatysfakcjonowani. Tym bardziej, że muzyka jazzowa cieszy się wśród bielszczan bardzo dużą popularnością. Nie bez powodu to właśnie w Bielsku-Białej odbywa się znany na całym świecie festiwal Bielska Zadymka Jazzowa.