Jeszcze więcej e-narzędzi dla Twojej firmy

Artykuły o firmie: 
Kategorie: 
Jeszcze więcej e-narzędzi dla Twojej firmy

Firmowy Warsztat Finansowy (FWF) powiększa ilość narzędzi online, które służą do przeprowadzenia analiz procesów biznesowych dla MŚP.

 

Pod adresem www.e-fwf.plfirmy mogą korzystać z bezpłatnych narzędzi służących do przeprowadzenia wszelkich analiz procesów biznesowych. Dostępnyzbiór stale się powiększa. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy przybyły aż 4 dodatkowe e-narzędzia, głównie z zakresu zarządzania płynnością firmy. Możemy skorzystać z modelu zarządzania płynnością Millera-Orra, obliczyć wskaźniki płynności i wypłacalności gotówkowej. Oprócz tego firmy mogą wybierać z podstawowych 25 bezpłatnych narzędzi, dzięki którym można m.in. przeprowadzić analizę rentowności, ryzyka kredytowego, form opodatkowania albo przygotować wycenę przedsiębiorstwa metodą likwidacyjną lub DCF. Do użycia narzędzia niezbędna jest tylko rejestracja w systemie, a następnie należy wprowadzić poszczególne dane wyjściowe a system sam przygotuje dla nas wyniki analizy. W ten sposób za kliknięciem myszki mamy dostęp do szerokich analiz naszej działalności z każdego miejsca na świecie, zawsze i dowolnej dla nas porze.

 

Baza modeli analitycznych może się powiększać dzięki platformie autorskich narzędzi online. Portal poszukuje freelancerów, którzy chcieliby tworzyć e-instrumenty dostosowane do indywidualnych potrzeb danego sektora oraz zarabiać na ich rozpowszechnianiu za pośrednictwem Firmowego Warsztatu Finansowego. Kreacja nowych narzędzi odbywa się poprzez gotowe szablony, które zamieniają modele analityczne na narzędzia online. Aby zostać współpracownikiem FWF należy przy rejestracji na portalu wybrać profil ‘Twórcy’, wtedy użytkownik będzie miał dostęp do  opisanej funkcjonalności. Na portalu już zgłaszane są przez firmy zapotrzebowania na nowe e-narzędzia, takie jak kalkulator diet krajowych. W najbliższym czasie możemy się więc spodziewać, że oferta Firmowego Warsztatu Finansowego jeszcze się powiększy.

 

Portal powstał dzięki wsparciu funduszy europejskich z programu Innowacyjna Gospodarka. Jest całkowicie dostępny z poziomu komputerów, posiadających dostęp do Internetu pod adresem www.e-fwf.pl.