Kończy się realizacja wrocławskich loftów

Kategorie: 
Kończy się realizacja wrocławskich loftów

To już ostatnia prosta w realizacji loftów Nowej Papierni. Oba budynki z zewnątrz są prawie gotowe, a obecnie trwają prace wykończeniowe w pomieszczeniach. Już 6 grudnia będzie można zwiedzić jedno z mieszkań loftowych oraz wysokie mieszkania w budynku New Line
i przekonać się o ich wyjątkowości, a także wylicytować loft na specjalnej aukcji.

 

Dwa budynki, w których powstają lofty, mają niezwykłą historię. Na przełomie XIX i XX wieku działała tutaj fabryka papieru Richarda Chutscha. Po wojnie tradycja była kontynuowana – zakłady papiernicze produkowały słynne bruliony czy zeszyty do nut. Dzisiaj ślady tej historii nosi Nowa Papiernia.
To ponad stuletnia cegła, wysokie stropy łukowe, wysokie pomieszczenia o niepowtarzalnym stylu.

- Realizacja loftów jest jak łączenie wody z ogniem. Próbujemy pogodzić urok historycznego budynku
z nowoczesnością, zachować wyjątkowy charakter i komfortowe rozwiązania dla mieszkańców –
mówi Marek Jaworski, kierownik budowy Nowej Papierni. – Mimo że nie jest to łatwe, to noblesse oblige, szlachectwo zobowiązuje. Z tego powodu też autentyczne lofty są tak bardzo pożądane.

 

Tylko detale

Chociaż rusztowania przy budynkach loftowych (A i B) jeszcze stoją, to prace przy elewacjach już prawie się zakończyły. Wszystkie okna są zamontowane i trwa jedynie renowacja najbardziej reprezentatywnych ścian. Historyczna cegła rumieni się na tle betonu, tworząc jedyny w swoim rodzaju klimat Nowej Papierni. W środku widać oryginalną przestrzeń loftów. Gotowe są ściany działowe
i większość instalacji. W budynku A i B zakończyliśmy prace tynkarskie oraz posadzkowe, a w budynku B kończy się montaż grzejników.

- Budynek B jest właściwie gotowy. Do dopracowania pozostają detale, montaż gniazdek czy tabliczek adresowych – typowa wykończeniówka – mówi Marek Jaworski. – Natomiast w budynku A rozpoczął się montaż drzwi wewnętrznych, a w pomieszczeniach piwnicznych prace murarskie.

Z przestronnych tarasów na najwyższych piętrach rozpościera się malowniczy widok na dachy kamienic i panoramę Wrocławia. Poniżej widać podwórko Nowej Papierni. Pod nim powstały podziemne garaże. Z kolei na ich stropach powstaną zielone tarasy – miejsca relaksu i spotkań dla mieszkańców.

 

Niepowtarzalna aukcja

Posadzki na 6 i 7 piętrze budynku New Line są gotowe – podobnie jak instalacje kanalizacyjne, elektryczne i wentylacyjne. Obecnie trwają prace tynkarskie na klatkach schodowych. Ten etap prac pozwala na to, aby osoby zainteresowane Nową Papiernią odwiedzały budowę i oglądały mieszkania.

W sobotę 6 grudnia zaplanowano dzień otwarty w Nowej Papierni. Wszyscy chętni będą mogli wejść na budowę od godz. 9.00 do 14.00, obejrzeć jeden z loftów i mieszkania New Line. Tego dnia będzie można również wziąć udział w niepowtarzalnej aukcji. Pod młotek pójdzie autentyczny loft. Zostanie sprzedany za tyle, ile gotowi będą dać za niego potencjalni mieszkańcy.

Aukcja rozpocznie się o godz. 10.00 w licytowanym lofcie – A225. Cena wywoławcza wynosi 344 tys. zł – co przekłada się na 7340 zł za metr kwadratowy. To dużo mniej niż ceny innych dostępnych loftów, które wahają się od 8,5 do 9 tys. zł za mkw.Przed przystąpieniem do licytacji należy wnieść wadium
– 1000 zł – które po aukcji zostanie zwrócone.

– Warto zaplanować w sobotę wolną chwilę, przyjść i na własne oczy przekonać się o wyjątkowości naszych loftów i mieszkań New Line – mówi Ewa Piechota, marketing manager Nowej Papierni.
– Nasza aukcja to także ostatnia okazja na kupno autentycznego wrocławskiego loftu w tak atrakcyjnej cenie.

Budynki loftowe A i B będą gotowe pod koniec grudnia 2014 r. Budynek New Line zostanie oddany do użytku w marcu 2015 r.