Kreatywnie i kolorowo – dziecięca radość szycia

Kategorie: 
Tagi: 
Juki hzl 12Z

Moda na szycie powraca, zyskując nowy wymiar – coraz popularniejszego hobby wśród dzieci i młodzieży. Zabawa tkaninami, kolorami, łączenie różnych form i faktur rozwijają wyobraźnię i uczą praktycznych umiejętności. Z myślą o najmłodszych marka JUKI proponuje bezpieczną kompaktową maszynę JUKI HZL-12Z, wyposażoną w specjalną stopkę, chroniącą dziecięce palce przed uderzeniem.

Japońska marka JUKI, wychodząc naprzeciw rosnącej popularności szycia wśród dzieci, udoskonaliła swoją najmniejszą i najłatwiejszą w obsłudze maszynę JUKI HZL-12Z. Od czerwca br. opcjonalnym wyposażeniem urządzenia jest wzmocniona i zakrzywiona stopka „Finger Guide”, której funkcją jest ochrona palców przed uderzeniem w trakcie szycia. Dzięki temu prosta i wygodna w obsłudze maszyna jest w pełni bezpieczna dla najmłodszych użytkowników.

Model JUKI HZL-12Z to niewielkich rozmiarów urządzenie − waga 4,4 kg, 35 cm (szer.) x 27,5 cm (wys.) x 16 cm (gł.) − wyposażone w duże i wygodne pokrętła i suwaki z rysunkami, umożliwiające łatwe ustawianie szerokości, grubości oraz wzoru ściegu. Model umożliwia automatyczne nawlekanie igły, a także obszycie dziurki na guziki na 4 sposoby. W urządzeniu znajduje się praktyczny pojemnik na akcesoria oraz cylindryczne ramię umożliwiające obszywanie zamkniętych obwodów, takich jak sukienki dla lalek, podwijanie nogawek czy rękawów. Pole pracy oświetla nienagrzewająca się lampka LED, przyjazna dla wzroku. Metalowe podzespoły gwarantują niezawodność i cichą pracę.

„Moda na szycie bardzo szybko dotarła do najmłodszych, za sprawą internetowych blogów, modnych programów telewizyjnych czy organizowanych coraz liczniej kursów, na które można uczęszczać już od 8 roku życia” – mówi Ikuko Leska z JUKI Central Europe. „Dostępne na rynku nowoczesne i proste w obsłudze maszyny, takie jak wybierana przez rodziców JUKI HZL12Z, są doskonałym narzędziem twórczej zabawy, rozwijania kreatywności, zdolności artystycznych i manualnych. Wspólne projektowanie, dobieranie odpowiednich tkanin, łączenie barw i faktur to często pierwszy krok w kierunku życiowej pasji”.

Parametry techniczne JUKI HZL-12Z:

Ilość wzorów ściegów: 4, Obszywanie dziurki: czterostopniowe, Długość ściegu: 1-4 mm, Regulacja długości ściegu: tak, Szerokość ściegu: 1-4 mm, Nawlekacz nici: automatyczny, Wolne ramię: tak, Chwytacz: wahadłowy, Oświetlenie: tak(LED), Ryglowanie: tak, Cena: 460 zł.