Miedź i kontrastowe uchwyty. To muszą mieć modne meble

Kategorie: 
Tagi: 
Miedź i kontrastowe uchwyty. To muszą mieć modne meble

Jakie uchwyty meblowe cieszą się największym powodzeniem? W tym sezonie królują barwy ziemi, nietypowe połączenia i oryginalne formy. Tyle wystarczy, by mebel zyskał nowe oblicze.

Uchwytów meblowych do wyboru, do koloru. Producenci oferują wzory utrzymane w różnorakiej stylistyce, od klasycznych form przez funkcjonalne i eleganckie po futurystyczne projekty. Które z nich są obecnie najpopularniejsze? Z pomocą projektantów wnętrz i ekspertów meblowych wyróżniliśmy trendy, które królują w temacie uchwytów meblowych.

Żelazo i rdza

Miedź to wnętrzarski przebój tego roku. Żadne stylowe wnętrze nie obędzie się bez elementu, który byłby z niej wykonany lub przypominałby ją kolorem. Nie inaczej jest z uchwytami. Dlatego w dobrym guście jest wyposażyć szafkę lub szufladę w uchwyty o rdzawej barwie. Mogą być wykonane z mosiądzu, brązu, całe posiadać miedziane wykończenie lub stylowe miedziane przetarcia.

Można zauważyć, że tego typu uchwyty cieszą się największym powodzeniem na targach branży meblarskiej, a projektanci chętnie włączają je do swoich projektów – mówi Jakub Malinowski, ekspert ds. okuć meblowych w firmie Häfele. – To zrozumiałe, ponieważ taka forma wykończenia ma w sobie zarówno dużo elegancji, jak i odrobinę surowej oryginalności w stylu loftowym.

Tego typu uchwyty świetnie pasują do ciemnego drewna, mebli stylizowanych na wiekowe, a także bardziej nowoczesnych form. Szczególnie dobrze współgrają z czernią, której renesans można zaobserwować w propozycjach czołowych światowych projektantów.

Kontrasty zaskakują

Zresztą czerń, tak jak i biel, też jest chętnie wybieranym wariantem wykończenia uchwytów. Zarówno w wariancie matowym lub wykończonym na wysoki połysk. Zaletą tego typu okuć jest to, że ładnie kontrastują z frontami utrzymanymi w jednolitej, minimalistycznej kolorystyce. Biel i czerń równie dobrze pasuje do chromu i też takie połączenia można wymienić jako modne propozycje w temacie uchwytów meblowych.

Dobierając uchwyty do mebli, warto dopasować je do posiadanych klamek drzwiowych i okiennych. Dzięki temu aranżacja wnętrza będzie spójna, a efekt zrobi wrażenie nawet na największych estetach – radzi Magda Dymek, ekspert bloga wnętrzarskiego Domokracja.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Z pewnością na futurystyczne modele w formie barwionego szkła, o finezyjnych kształtach, uchwyty łączące materiały o różnej fakturze i pochodzeniu, a także eleganckie projekty przywodzące na myśl styl art déco. W tym przypadku na wyróżnienie zasługują pozłacane gałki. Jedno jest pewne – wymiana uchwytów wystarczy, by nasze meble zyskały nowe oblicze. Ten prosty zabieg, i odrobina fachowego spojrzenia, przemieni naszą wysłużoną komodę w modną ozdobę mieszkania.