Najskuteczniejsza ochrona przed powodzią!

Kategorie: 
Zapora przeciwpowodziowa trapezowa

Zapory przeciwpowodziowe napełniane wodą są najskuteczniejszym sposobem walki z żywiołem! Najnowsze zapory o przekroju trapezowym są innowacyjnym produktem 2011 r. i są efektem współpracy  z dotychczasowymi użytkownikami zapór o przekroju okrągłym podczas powodzi, które w zeszłym roku nawiedziły Polskę.

 

Intensywne opady deszczu nawiedzają Polskę coraz częściej i coraz częściej przyzwyczajają nas do widoku wezbranych rzek i zalanych miejscowości. Standardowym rozwiązaniem problemu walki z wodą były od zawsze wały złożone z worków z piaskiem, układane mozolnie i godzinami, angażując całe zastępy strażaków i ochotników. Wielokrotnie nie zdążono ochronić newralgicznych miejsc przed zalaniem, ponieważ w walce z żywiołem liczy się przede wszystkim czas.

Zapora przeciwpowodziowa uzupełniana jest wodą w ok.20 minut (w zależności od ciśnienia wody), przy zaangażowaniu jedynie 2 osób! 15 metrowa zapora zastępuje ok. 300 worków z piaskiem! Dzięki szczelnemu systemowi łączenia, można tworzyć wały o nieograniczonej długości, a system trapezowy zapewnia możliwość podwyższania wału, przy użyciu kilku zapór.

Produkowane przez SUPRON 1 od 5 lat mobilne zapory przeciwpowodziowe (rękawy) są wielokrotnego użytku. Są wykonane ze specjalnej 3 warstwowej tkaniny PCV. Podczas powodzi w 2010 r. w Polsce SUPRON 1 był niekwestionowanym liderem w zakresie sprzedaży tego typu zapór dla Urzędów Gmin, Straży Pożarnych, Centrów Zarządzania kryzysowego, a także prywatnych gospodarstw domowych. Zapory przeciwpowodziowe napełniana wodą o przekroju trapezowym są innowacyjnym produktem 2011 r. i są efektem współpracy z dotychczasowymi użytkownikami zapór o przekroju okrągłym. Nowe innowacyjne rozwiązania eliminują istotne wady, które posiadają zapory przeciwpowodziowe napełniane wodą o przekroju okrągłym.

Zapora o przekroju trapezowym w porównaniu do zapory o przekroju okrągłym zapewnia:
* pewne i stabilne przyleganie do podłoża, co eliminuje niekontrolowane przesuwanie się zapór na terenach pochylonych,
* zwiększenie powierzchni przylegania zapory do podłoża, co zdecydowanie poprawiło szczelność zapory na nierównych podłożach,
* uzyskanie (nieosiągalnej dla pojedynczych zapór o przekroju okrągłym) właściwego zabezpieczenia korpus wału przed przeciekami, co uzyskujemy poprzez zwiększenie powierzchni kołnierza zapory i ułożenia go na skarpie odwodnej,
* zdecydowane poprawienie szczelności w miejscu łączenia poszczególnych odcinków zapór ze sobą oraz usprawnienie czynności wykonania tych połączeń,
* swobodne i szybkie opróżnienie zapory z wody poprzez odpowiednie rękawy, które nie są "przygniatane" przez podstawę zapory z uwagi na jej pewne i stabilne przyleganie do podłoża.

Zapory wykonane są z 3 warstwowej tkaniny wodoszczelnej o gramaturze 650 g/m², bardzo odpornej na rozerwania i przetarcia, co jest bardzo istotne przy wodzie płynącej, niosącej różnego rodzaju konary, gałęzie, itp. Tkanina zastosowana do produkcji wałów jest specjalnie zbrojona siatką wewnątrz co daje jest wytrzymałość na takie sytuacje.
 

Więcej informacji na stronie producenta:
www.supron1.com.pl