Nowość! Możliwości dużego formatu – cegła elewacyjna LARGO firmy POZBRUK

Kategorie: 
Nowość! Możliwości dużego formatu – cegła elewacyjna LARGO firmy POZBRUK

Współczesna architektura stawia na minimalistyczną formę i prostą linię. Geometryczna, ascetyczna bryła pozbawiona wszelkich zdobień to coraz częściej stosowane rozwiązanie. Wielkopowierzchniowe przeszklenia i aluminiowe fasady zdają się dominować w krajobrazie architektonicznym. Dzięki zastosowaniu cegły elewacyjnej LARGO minimalistyczne budowle zyskają na wyglądzie. Wąski i długi kształt elementów LARGO idealnie wpasuje się w modernistyczne koncepcje zabudowy. Naturalne odcienie cegły LARGO firmy POZBRUK ocieplą  wizerunek takiego budynku, oryginalnie podkreślając jego współczesną formę. Strukturalna okładzina elewacyjna doskonale wyeksponuje fasadę domu wzniesionego w futurystycznym stylu, uzupełniając aluminiowe płaszczyzny oraz przeszklenia o szczyptę indywidualizmu. Możliwość uzyskania nieregularnych powierzchni pozwala na stworzenie oryginalnej kompozycji, która przyciągnie wzrok.

Dekoracyjny wymiar elewacji
Okładzina elewacyjna LARGO to nowość w ofercie firmy POZBRUK. Dostępna jest w czterech kolorach – szarym, grafitowym beżowym oraz ceglanym. Każda barwa występuje w trzech stopniach nasycenia – pastelowym, jasnym i ciemnym, tworząc paletę 12 kolorów. Elementy okładziny stworzone są z jednolitego materiału barwionego w masie, dzięki czemu posiadają taki sam kolor i fakturę na wszystkich powierzchniach. Pozwala to na indywidualne dostosowanie długości elementów poprzez przycięcie oraz estetyczne wykończenie narożników budynku. Istnieje możliwość gładkiego wykończenia powierzchni – piaskowania nadającego szczególnego charakteru oraz szczotkowania uwydatniającego aksamitny wygląd naturalnych powierzchni kamiennych. Cegła jest odporna na promieniowanie UV i nie blaknie z upływem lat. Już na etapie produkcji jest zabezpieczona przy użyciu technologii hydrofobowej H-plus. To metoda wypierająca wilgoć i zmniejszająca nasiąkliwość w całej strukturze materiału, co podnosi parametry użytkowe oraz trwałość okładziny. Dzięki temu cegła LARGO jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Nowoczesny projekt na miarę
Pojedynczy element cegły elewacyjnej LARGO posiada wymiary 54,5 cm x 4 cm x 10 cm. Umieszczenie wszystkich elementów w tej samej płaszczyźnie pozwoli nam uzyskać efekt uporządkowanej struktury. Ciekawy rezultat osiągniemy również poprzez nieregularne ułożenie cegieł, co doda naturalności i ciepła, stwarzając lekką oraz nieszablonową kompozycję. Niespotykany efekt wizualny uzyskamy układając cegłę LARGO w jodełkę. Z jednej palety można ułożyć około 4,4 m kw. powierzchni ściany. Przy układaniu wzorów musimy pamiętać o zachowaniu zakładki o minimalnej szerokości 10 cm. Zapewni to odpowiednie obciążenie, a co za tym idzie – stabilność całej konstrukcji. Ściana wykonana z cegły elewacyjnej LARGO wymaga oparcia na fundamencie lub specjalnych podporach stalowych. Taką ścianę należy połączyć ze ścianą konstrukcyjną kotwami stalowymi. Przy pracach musimy wziąć pod uwagę parametry szczeliny powietrznej, wysokość i charakterystykę pracy ściany oraz grubość i rodzaj kotew.

Producent firma POZBRUK
Więcej informacji na stronie: www.pozbruk.pl
Orientacyjne ceny:
Okładzina elewacyjna LARGO – 5,5 zł netto/szt.

Informacje o firmie:
POZBRUK to czołowy polski producent materiałów wibroprasowanych.  Lider nowoczesnych technologii, wykorzystujący w procesie technologicznym najnowsze osiągnięcia nauki z zakresu hydrofobizacji
i nanotechnologii, maksymalizujące jakość oferowanych produktów.
W ofercie  firmy można znaleźć szeroki wybór wysokogatunkowej betonowej kostki brukowej, pozwalającej na realizację inwestycji o charakterze przemysłowym, jak również galanterię ogrodową, dostępną w  czterech niezależnych programach.
Portfel produktowy uzupełnia grupa PRESSTONE, na którą składają się: płyty tarasowe i elewacyjne, oraz uzupełniające elementy architektoniczne, a także MUROTHERM – system budowlany służący do budowy obiektów jedno i wielokondygnacyjnych, bazujący na  technologii strunobetonów.
W 2012 roku ofertę POZBRUK poszerzono o GARDEO, kolekcję produktów o charakterze ogrodowym, na którą składają się oryginalne ogrodzenia i mury oporowe, palisady oraz stopnie schodowe, wykonane
w procesie łamania prefabrykatów betonowych.
Ponad ćwierć wieku działalności firmy to  nie tylko prace nad rozwojem oferty, ale i nieustanne zwiększanie jakości wyrobów. Najnowszym osiągnięciem w tej dziedzinie jest włączenie  w proces produkcyjny technologii hydrofobowej oraz nanotechnologii, czego efektem jest wprowadzenie na rynek produktów o zwiększonej trwałości i wyjątkowych walorach użytkowych (m.in. ograniczona do minimum nasiąkliwość, wysoka odporność na zabrudzenia), bezsprzecznie wyróżniających się na tle konkurencji.