Ogłoszenie wyników konkursu KOŁO na „Projekt Łazienki 2015”

Artykuły od agencji: 
Artykuły o firmie: 
Kategorie: 
Ogłoszenie wyników konkursu KOŁO na „Projekt Łazienki 2015”

Zakończyła się XVII edycja konkursu na „Projekt Łazienki 2015” organizowana przez firmę Sanitec KOŁO wspólnie z Wrocławskiem Odziałem SARP. Tematem konkursu był projekt koncepcyjny toalety publicznej w Parku Zachodnim we Wrocławiu. Zwyciężył projekt autorstwa Aleksandry Zalewskiej, Anny Siwiec i Joanny Ejzler, studentek wydziału architektury we Wrocławiu.

Jednym z zadań konkursowych była umiejętność wpisania projektu w kontekst otoczenia. Autorzy dążyli do harmonijnego dopasowania toalety w przestrzeń parku. Niektórzy projektanci wykorzystywali naturalny drzewostan parku jako element projektu bryły. Inni proponowali np. obiekt w formie kopca, który organicznie wyrastał z trawnika na terenie parku. Inspiracją stał się także pobliski plac zabaw dla dzieci. Projektanci proponowali m.in. elewacje, na których dzieci mogłyby malować kredą. Autorzy przygotowali projekty budynków wielofunkcyjnych, połączonych np.
ze ścinką wspinaczkową, kawiarnią, obserwatorium przyrody czy parkową czytelnią książek. Projektanci zadbali także, by toaleta dostosowana była do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz opiekunów z małymi dziećmi.

Najwyższą ocenę jury i Grand Prix konkursu zdobył projekt Aleksandry Zalewskiej, Anny Siwiec oraz Joanny Ejzler. Laureatki  Aleksandra Zalewskai Anna Siwiec sąstudentkami Wydziału Architektury
na Politechnice Wrocławskiej, zaś Joanna Ejzlerjest absolwentką Wyższej Szkoły Humanistycznej
we Wrocławiuna kierunku architektura wnętrz.Zwycięski projekt jest koncepcją wielofunkcyjną, naturalnie wkomponowaną w przestrzeń parkową. Centrum kompozycji stanowi drzewo będące przestrzennym i symbolicznym odnośnikiem projektu.

Zasada przyjęta dla zespołu toalet jest prosta i skromna, dostosowana do koniecznej intymności użytkowania przestrzeni przy zapewnieniu zadanej funkcji kulturalnej oraz efektownej i eleganckiej oprawy.Niedrogie i łatwe w utrzymaniu materiały wykończeniowe będą stanowić dobre tło dla efektownie zaproponowanego oświetlenia, które wieczorem i w nocy będzie wzbogacać przestrzeń ogrodu” – uzasadnia swój wybór jury konkursowe.

Konkurs KOŁO na Projekt Łazienki to szansa na rozwój i pierwszy poważny krok w stronę sukcesu zawodowego dla młodych architektów i projektantów. „Wygrana daje nam ogromną radość
i satysfakcję oraz motywuje do dalszego rozwoju. Daje też dużo pewności na początku drogi zawodowej. Zwycięstwo w tym konkursie jest bez wątpienia spełnieniem jednego z naszych marzeń”
– przyznaje Aleksandra Zalewska ze zwycięskiego zespołu.

Prace oceniało dziewięcioosobowe jury w składzie:

prof. Ewa Kuryłowicz (Wydz. Arch. PW, APA Kuryłowicz & Associates) - Przewodnicząca Jury

prof. Elżbieta Przesmycka (Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej)

Beata Urbanowicz (Koordynator Projektu Plastycznego Miasta Wrocławia)

Krzysztof Działa (Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu)

Piotr Fokczyński (Architekt Miasta Wrocławia)

Dr Maciej Hawrylak (SARP Wrocław, Prezes Zarządu Oddziału)

Zbigniew Maćków (Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o. o.)

Grzegorz Ostrowski (Laureat Projekt Łazienki Grand Prix 2014)

Przemysław Powalacz (Prezes Zarządu Sanitec KOŁO)

 

Oprócz nagrody głównej, jury przyznało pięć wyróżnień w wysokości od 2 do 8 tysięcy złotych. Swojego zwycięzcę wyłonili także internauci w głosowaniu internetowym, które odbyło się na stronie konkurskolo.pl

Laureaci konkursu:

Grand Prix (20 000 zł) - Aleksandra Zalewska, Anna Siwiec, Joanna Ejzler

Wyróżnienie I stopnia (8 000 zł) - Martyna Lenart-Zygmunt, Jakub Zygmunt

Wyróżnienie II stopnia (4 000 zł) - Katarzyna Siedlecka, Mikołaj Adamus

Wyróżnienie równorzędne III stopnia (2 000 zł) - Robert Witczak

Wyróżnienie równorzędne III stopnia (2 000 zł) - Łukasz Piecha, Marcin Hilmer

Wyróżnienie równorzędne III stopnia (2 000 zł) - Łukasz Chabiniec 

Wyróżnienie internautów (2 000zł) – Natalia Gruszczyńska, Eliza Masek, Amelia Muskała, Szymon Malinka

Uroczyste zakończenie oraz wręczenie nagród laureatom obyło się dnia 25 czerwca o godzinie 11:00 w Centrum Rozwoju ZawodowegoKrzywy Komin we Wrocławiu.

Szczegółowe informacje o nagrodzonych projektach i ich autorach znajdują się na stronie: www.konkurskolo.pl

 

Partnerzy i patroni konkursu:

O firmie KOŁO:

Od ponad 50 lat  KOŁO jest wiodącym na rynku producentem i dystrybutorem wyrobów wyposażenia łazienek w Polsce. Od lutego 2015r. jest również częścią Grupy Geberit – europejskiego lidera technologii sanitarnych.  W ofercie firmy znajdują się najwyższej jakości wyroby marki KOŁO, Keramag i Keramag Design, takie jak: ceramika i meble łazienkowe, wanny i brodziki akrylowe, kabiny prysznicowe oraz systemy instalacyjne.

Kontakt dla mediów:

Justyna Zborowska

PR Coordinator

Sanitec Kolo Sp. z o.o.

Tel:         +48 22 463 84 62

Mobile:  +48 505 199 115

Email:     Justyna.Zborowska@kolo.com.pl