Ogrzewanie samochodowe na telefon

Kategorie: 
Ogrzewanie samochodowe na telefon

 

Ogrzewanie samochodowe na telefon

Aplikacja Thermo Call – nowość od Webasto

Warszawa – 23 lutego 2012 – Firma Webasto, producent samochodowego ogrzewania postojowego, wprowadziła do oferty nowy zdalny system sterowania ogrzewaniem i wentylacją pojazdu, zarządzany
za pomocą Webasto Thermo Call (TC3), aplikacji przeznaczonej na telefony komórkowe.

Do zalet ogrzewania postojowego nie trzeba przekonywać kierowców, którzy cenią sobie czas, komfort jazdy i bezpieczeństwo w podróży. Teraz, dzięki zdalnemu sterowaniu nowej generacji, można rozgrzać lub wywietrzyć samochód bez wychodzenia z domu czy biura. Wystarczy wybrać odpowiednią funkcję w swoim telefonie, by rozmrozić szyby auta zaparkowanego przed dworcem kolejowym czy restauracją w mroźny dzień lub przewietrzyć wnętrze po wielogodzinnym postoju na lipcowym słońcu.

Sterowanie ogrzewaniem postojowym za pomocą aplikacji Webasto Thermo Call to wyjątkowe na rynku europejskim rozwiązanie skierowane do posiadaczy telefonów komórkowych z oprogramowaniem iOS (iPhone), Android lub Blackberry.

Możliwości Webasto Thermo Call

Nowy system sterowania pozwala, w szybki i prosty sposób, zarządzać wszystkimi funkcjami ogrzewania oraz wentylacji postojowej Webasto, z dowolnego miejsca znajdującego się w zasięgu telefonii komórkowej. Intuicyjna nawigacja pozwala błyskawicznie włączyć i wyłączyć ogrzewanie Webasto czy zmienić tryb pracy z grzania na wietrzenie i odwrotnie lub wybrać funkcję automatycznego sterowania temperaturą, w której moduł sam dobierze tryb pracy odpowiedni do warunków panujących na zewnątrz. Aplikacja umożliwia także określenie limitu czasu grzania czy przewietrzania wnętrza pojazdu, a także pozwala na zaprogramowanie, z 24 – godzinnym wyprzedzeniem, włączenia lub wyłączenia urządzenia o określonej porze. Dodatkową korzyścią z posiadania modułu Thermo Call 3 jest funkcja powiadamiania SMS w przypadku uruchomienia alarmu samochodowego.

Jak to działa?

Aplikacja Webasto Thermo Call współpracuje z montowanym w pojeździe modułem Thermo Call 3. Do każdego modułu można przypisać pięć numerów telefonów uprawnionych do sterowania ogrzewaniem. Aby uruchomić zdalny system sterowania ogrzewaniem i wentylacją Webasto wystarczy pobrać oraz zainstalować w telefonie aplikację i skonfigurować ją z modułem umieszczonym w samochodzie.

Aplikacja współpracuje wyłącznie z modułem Thermo Call 3, który może być montowany zarówno przy zakupie nowego ogrzewania postojowego jak i w momencie rozbudowy obecnie posiadanego systemu sterowania ogrzewaniem Webasto.

Dostępna w języku polskim aplikacja Webasto Thermo Call do nabycia w sklepach internetowych App Store oraz Android Market w cenie 9,99 €. Natomiast sam moduł kosztuje 345,53 €.

* * *

O firmie Webasto:

Webasto Petemar jest częścią koncernu Webasto AG, którego siedziba mieści się  w Stockdorfie pod Monachium. Webasto pozostaje firmą rodzinną od momentu jej założenia w 1901 r.  Koncern ma obecnie ponad 50 oddziałów na całym świecie (z tego ponad 30 zakładów produkcyjnych). Firma specjalizuje się w produkcji rozwiązań umożliwiających zarządzanie komfortem cieplnym wewnątrz pojazdu oraz systemów dachowych. Webasto należy do 100 największych dostawców urządzeń dla przemysłu samochodowego na świecie. W roku 2011 grupa Webasto wygenerowała sprzedaż w wysokości ponad 2,3 mld EUR przy zatrudnieniu ponad 9.500 pracowników. Kluczowe obszary specjalizacji koncernu to projektowanie i produkcja systemów okien i modułów dachowych oraz dachów
do kabrioletów, systemów ogrzewania, chłodzenia i wentylacji do samochodów osobowych, kamperów, jachtów i łodzi,
a także do pojazdów użytkowych i specjalnych. Więcej informacji o firmie Webasto można znaleźć na stronie internetowej: www.webasto.pl

Kontakt prasowy:

Maja Górska

ConTrust

ul. Łucka 2/4/6 lok. 76

00-845 Warszawa

Tel. 662-272-485

e-mail: m.gorska@contrust.pl