Pełny i nowoczesny obraz gospodarki na wnp.pl

Artykuły od agencji: 
Artykuły o firmie: 
Kategorie: 
Pełny i nowoczesny obraz gospodarki na wnp.pl

Szersze spojrzenie na gospodarkę, zintegrowanie potencjału platform informacyjnych i ogromy zasięg blisko 1,5 mln użytkowników – już jutro należący do Grupy PTWP SA, czołowy portal biznesowy, wnp.pl, wystartuje w nowej odsłonie. Wśród najważniejszych zmian, jakie zapowiada wydawca: więcej informacji, ich szersze spektrum, możliwość dostosowania struktury działów do własnych potrzeb, interaktywność i nowa rola multimediów.

Od 2005 roku portal gospodarczy wnp.pl specjalizuje się w dostarczaniu bieżących kompleksowych informacji o najważniejszych gałęziach przemysłu oraz trendach i zmianach zachodzących w polskiej gospodarce. Skierowany jest do menedżerów zarządzających przedsiębiorstwami przemysłowymi i produkcyjnymi, a także do wysokiej klasy specjalistów poszukujących informacji związanych z energetyką, hutnictwem, górnictwem, transportem i finansami.

Wnp.pl w nowej odsłonie zintegrowany zostanie z platformami informacyjnymi pozostałych serwisów należących do PTWP-ONLINE Sp. z o.o., w ramach której funkcjonują m.in.: propertynews.pl, dlahandlu.pl, farmer.pl, portalsamorzadowy.pl, portalspozywczy.pl i rynekzdrowia.pl. Serwisy będą prezentowały swoją zawartość pod dotychczasowymi adresami, jak również nowym wnp.pl.

– Skalę przedsięwzięcia doskonale pokazują liczby. Dla największego, najdynamiczniej rozwijającego się opiniotwórczego portalu wnp.pl, każdego dnia pracuje kilkudziesięcioosobowy zespół dziennikarzy, redaktorów, fotoreporterów, grafików, informatyków i specjalistów odpowiedzialnych za rozwój i promocję projektu. Grupa PTWP i należące do niej portale to: kilkadziesiąt rozbudowanych serwisów branżowych, ponad 50 serwisów tematycznych, kilkaset tysięcy aktualnych ofert i ogłoszeń w kilku kategoriach, 140 tysięcy odbiorców codziennych newsletterów i alertów, ponad 5 milionów newsletterów wysyłanych w każdym miesiącu, 10 tysięcy informacji i blisko 9 milionów odsłon co miesiąc – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP SA, wydawcy serwisu.  

Wnp.pl w nowej odsłonie stawia na wygodę użytkowników oferując wyższy stopień interaktywności. Stronę główną każdy będzie mógł ułożyć zgodnie z własnymi preferencjami: odpowiednio ustawić kolejność serwisów, notowań, zwartość wyszukiwarek, wybrać na stałe profil spółki giełdowej. Zmieniona, bardziej przejrzysta szata graficzna portalu, umożliwi jeszcze szybszy dostęp do informacji, tekstów i danych ekonomicznych.

 

Poruszanie po nowym serwisie będzie bardziej intuicyjne dzięki różnorodnej kolorystyce. Pozwoli ona na łatwą identyfikację poszczególnych serwisów branżowych – energetykę charakteryzował będzie kolor niebieski, górnictwo – zielony, a hutnictwo – pomarańczowy. Z treścią portalu zintegrowany będzie również Miesięcznik Gospodarczy Nowy Przemysł.

Nowością w serwisach branżowych będzie skupiająca najbardziej istotne tematy dla branży rubryka „W centrum uwagi”. Portale nadal będą oferowały podserwisy branżowe, np. energetyka atomowa czy gaz łupkowy oraz serwisy specjalne, takie jak poświęcone poszczególnym konferencjom i wydarzeniom organizowanym przez Grupę PTWP SA, z Europejskim Kongresem Gospodarczym na czele.

Grupa PTWP SA, wydawca czasopism biznesowych, takich jak: Miesięcznik Gospodarczy Nowy Przemysł, Rynek Spożywczy, Rynek Zdrowia i Farmer oraz organizator branżowych konferencji jest jednocześnie właścicielem 70 proc. udziałów w PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

###

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.wnp.pl.

Informacje o portalu wnp.pl:

Portal gospodarczy wnp.pl działa od 2005 roku. Specjalizuje się w dostarczaniu wiadomości o najważniejszych gałęziach przemysłu oraz trendach i zmianach zachodzących w polskiej gospodarce. Każdego dnia przynosi dziesiątki rzetelnych i kompleksowych informacji, wzbogaconych atrakcyjnym materiałem fotograficznym. Portal wnp.pl odwiedzają menedżerowie zarządzający przedsiębiorstwami przemysłowymi i produkcyjnymi, a także wysokiej klasy specjaliści, poszukujący informacji związanych z energetyką, hutnictwem, górnictwem, transportem, przemysłem naftowo-chemicznym, branżą IT oraz finansami. Istotną grupę naszych użytkowników stanowią również studenci uczelni technicznych i ekonomicznych. Osoby te traktują wnp.pl jako źródło najświeższych informacji potrzebnych do codziennej pracy i nauki.

 

Informacje o Grupie PTWP SA:

Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości powstało w Katowicach w 1995r. Grupa PTWP SA jest wydawcą m.in.: Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł, czasopisma Rynek Spożywczy, miesięcznika Rynek Zdrowia i magazynu Farmer oraz organizatorem spotkań biznesowych, konferencji i szkoleń, na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – jedną z najbardziej prestiżowych imprez odbywających się w Europie Centralnej. Grupa PTWP SA posiada 70 proc. udziałów w PTWP-ONLINE Sp. z o.o., do której należą branżowe portale m.in. wnp.pl, rynekzdrowia.pl, portalspozywczy.pl, dlahandlu.pl, rynekaptek.pl, portalsamorzadowy.pl, propertynews.pl, farmer.pl oraz serwis gieldarolna.pl.