Schneider Electric ogłosił zwycięzców trzeciego międzynarodowego konkursu, Go Green in the City 2013

Artykuły od agencji: 
Kategorie: 

Schneider Electric, globalny specjalista w zarządzaniu energią, w dniach 25-28 czerwca 2013 już po raz trzeci powitał w Paryżu grupę 50 studentów, którzy zakwalifikowali się do finału odbywającego się co roku konkursu innowacji Go Green in the City. Podczas ceremonii końcowej zorganizowanej w siedzibie głównej Grupy, nagrodę Go Green in the City 2013 wręczonoAlyssie Tricia Eloise Vintola i Lorenzowi Ray Payonga z uniwersytetu Ateneo w Manili.

Uczestnicy konkursu z Kanady, Chin, Indii, Meksyku, Rosji, Turcji, Francji i krajów regionu Azji Południowo-Wschodniej, zebrali się w Paryżu, gdzie przedstawili opracowane przez siebie przykłady rozwiązań, będące ilustracjami ich pomysłów na realistyczne innowacje w dziedzinie zarządzania energią dla jednego z pięciu głównych obszarów funkcjonowania miasta (mieszkalnictwo, uczelnie wyższe, biznes, gospodarka wodna i szpitale). W wielkim finale wzięli udział również studenci z francuskich uczelni HEC z Paryża i szkoły biznesu ESCP.

Zachęceni sukcesem konkursu w poprzednich dwóch latach, organizatorzy umożliwili uczestnictwo w jego tegorocznej edycji reprezentantom z nowych krajów, zwiększając ich łączną liczbę do 19. Nowe państwa to Meksyk i Kanada oraz osiem krajów z Azji Południowo-Wschodniej (Indonezja, Malezja, Filipiny, Tajlandia, Singapur, Wietnam, Południowa Korea i Tajwan).

"Dzięki Go Green in the City, Schneider Electric może z dumą wprowadzać utalentowanych studentów w ich przyszłe życie zawodowe, opierając się na przykładach rzeczywistych rozwiązań oraz patronując ich ścisłej współpracy z doświadczonymi pracownikami, którzy są świadomi globalnych wyzwań związanych z energią” – mówiłaTina Sobocińska, HR Business Partner w Schneider Electric. „Organizując konkurs, w którym ponad połowę uczestników stanowią kobiety, chcieliśmy podkreślić jak ważne jest promowanie różnorodności wśród pracowników branży technicznej.”

W przeciągu trzech lat trwania imprezy Go Green in the City, zgromadzono w sumie ponad 1600 zgłoszeń, co oznacza, że do udziału w konkursie udało się zaangażować 3000 studentów z uczelni wyższych z całego świata. Kolejne edycje konkursu cieszyły się coraz większym zainteresowaniem wśród uczestników z krajów o rosnącej pozycji gospodarczej, potwierdzając umacnianie się atrakcyjności marki Schneider Electric na arenie międzynarodowej. Szczególnie liczne były aplikacje studentów z Indii. Trend rosnącego zainteresowania studentów z państw, które stają się nowymi globalnymi graczami ma istotną wartość dla Grupy, ponieważ to właśnie w tych krajach przyciąganie utalentowanych pracowników w warunkach wysokiej konkurencji stanowi realne wyzwanie dla firmy, chcącej zwiększać swoją obecność na rynkach wschodzących.