Spotkanie TOP10 w Katowicach

Kategorie: 
Spotkanie TOP10 w Katowicach

Cykl konferencji TOP10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu ma na celu popularyzację działalności eksportowej wśród polskich przedsiębiorców. 26 maja w Katowicach odbędzie się ósme z zaplanowanych dziesięciu spotkań.

Dachser, jako działający globalnie operator logistyczny, na początku roku 2015 został partnerem strategicznym konferencji TOP10 organizowanych przez wydawnictwo dziennika Rzeczpospolita. Do tej pory odbyło się 7 z zaplanowanych 10 konferencji: w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Toruniu, Rzeszowie i Szczecinie. Następne spotkania regionalne w ramach projektu „TOP10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu” oprócz najbliższego w Katowicach, odbędą się w Krakowie i Gdańsku.
Pomysł zorganizowania cyklu konferencji, podczas których specjaliści z różnych dziedzin wspomagających eksport, np. z logistyki, mogliby podzielić się swoja wiedzą i doświadczeniami z przedsiębiorcami – potencjalnymi eksporterami, zrodził się po prostu z rynkowej potrzeby – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. Już od jakiegoś czasu przekonujemy naszych klientów, aby nie ograniczali swojej działalności do lokalnego rynku. Jesteśmy w Europie, która obecnie jest jednym, dużym rynkiem, do którego dzięki m.in. naszej działalności mają nieograniczony dostęp. Aby nasze argumenty mogły trafić do szerszego grona odbiorców, zdecydowaliśmy się na wsparcie projektu TOP10 – wyjaśnia Grzegorz Lichocik. Podczas konferencji przedstawiciele Dachser w prezentacji „Współpraca z operatorem logistycznym jako kluczowy element w ekspansji polskich producentów na nowe rynki” opowiedzą o głównych barierach związanych z transportem, z jakimi spotykają się eksporterzy oraz przedstawiają ofertę Dachser w zakresie globalnej dystrybucji towarów.
Konferencja „TOP10 – najbardziej perspektywiczne rynki dla polskiego eksportu” w Katowicach odbędzie się 26 maja od godz. 9:30 w Hotelu Monopol. Podczas spotkania wystąpią m.in. przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, sieci Centrów Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE). Organizatorzy ogłoszą także wyniki konkursu Orły Eksportu dla firm z województwa śląskiego.
Partnerami merytorycznymi spotkań w regionach są Ministerstwo Gospodarki, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Krajowa Izba Gospodarcza, Związek Banków Polskich, Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur, regionalne izby handlowo-przemysłowe oraz Marszałkowie Województw.