Staż w APS SA za pracę magisterską

Artykuły od agencji: 
Kategorie: 
Staż w APS SA za pracę magisterską

Trzymiesięczny płatny staż, a w przyszłości również etat – taka jest nagroda dla zwycięzcy konkursu „Wygraj staż” ogłoszonego właśnie przez spółkę Automatyka Pomiary Sterowanie SA.

To dziewiąta edycja konkursu, który cieszy się powodzeniem wśród absolwentów Politechniki Białostockiej.

- Firma jest bardzo innowacyjna, wprowadza na rynek nowe rozwiązania, a to oznacza także możliwość osobistego rozwoju – mówi Adam Fiedosiuk , jeden z laureatów poprzednich edycji konkursu, a obecnie pracownik spółki. – Poza tym w APS robię dokładnie to, czego uczyłem się na studiach. Idąc na staż do tej firmy, zrezygnowałem z innej pracy i wiem, że było warto. 

Do konkursu o staż APS zaprasza absolwentów i studentów studiów magisterskich uczelni technicznych. Mogą być zgłaszane prace z następujących dziedzin: automatyka przemysłowa, techniki mikroprocesorowe, systemy nadzoru, wizualizacji, diagnostyki. Organizatorzy konkursu wychodzą z założenia, że ktoś, kto świetnie napisał i obronił pracę na pewno sprawdzi się jako dobry pracownik. A to właśnie ludzie 00są największym kapitałem firmy, która nie waha się inwestować w zespół.

- Dbamy też o przyszłe kadry, dlatego zapraszamy młodych ludzi  do udziału w konkursie o staż - mówi Jerzy Busłowski, wiceprezes APS SA. – To możliwość poznania firmy, zakresu jej działalności i specyfiki pracy od podstaw, i – z drugiej strony - zaprezentowania swojej  wiedzy, pomysłów i innowacyjnych rozwiązań. Dla nas natomiast konkurs  stwarza możliwość wyłonienia talentów i długofalowego inwestowania w kapitał ludzki.

Osiem ubiegłych edycji świadczy, że taki sposób pozyskiwania kadr sprawdza się.

- Osoby, które po stażu związały się z firmą  na stałe, do dziś doskonale sprawdzają się przy realizacjach nawet dla najbardziej wymagających klientów i to zarówno jako wykonawcy, jak i prowadzący inwestycje; są jednymi  z najlepszych naszych pracowników - dodaje Jerzy Busłowski. .

Do konkursu  mogą być zgłaszane prace obronione od 1 stycznia 2013 do 15 lipca 2014 r. Firma będzie oceniała stopień samodzielności autora, powiązanie pracy z faktycznymi potrzebami przemysłu, możliwość zastosowania rozwiązań w praktyce oraz innowacyjność i oryginalność rozwiązań, ale też poziom techniczny i estetyczny wykonania pracy.

- Preferujemy prace nowatorskie, a jednocześnie zbliżone do praktyki, by wiedzę w nich zawartą, można było choć w pewnym stopniu wykorzystać w przemyśle- podkreśla Jerzy Busłowski.

Prace mogą być zgłaszane przez autorów lub promotorów prac do 31 lipca. Formularz zgłoszeniowy do konkursu należy wysłać za pośrednictwem strony www.aps.pl. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 31 sierpnia. Wyniki zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie APS SA.