Stena Recycling – ekologicznie na Dniu Otwartym w Ambasadzie Szwecji

Artykuły od agencji: 
Artykuły o firmie: 
Kategorie: 
Dzien_Otwarty_w_Ambasadzie_Szwecji

Niepozorna na co dzień warszawska Bagatela zmieni się wkrótce w ulicę pełną śmiechu, muzyki i kolorów. Wszystko za sprawą Ambasady Szwecji, która już w najbliższy czwartek, 6 czerwca br. zaprasza na Dzień Otwarty. Szykuje się niezwykła wędrówka szwedzkimi szlakami. Po jednym z nich – ekologicznym – poprowadzi gości Stena Recycling – partner imprezy.

Zarówno wielbiciele Augusta Strindberga, piewcy talentu Stiega Larssona, jak i wierni fani Astrid Lindgren zgodzą się co do jednego: Szwecja to ojczyzna ekologii. Stacje recyklingu i kosze na posegregowane odpady stanowią naturalny element skandynawskiego krajobrazu. Dlatego podczas Dnia Otwartego w Ambasadzie Szwecji przy ul. Bagatela 3, organizowanego już w czwartek, 6 czerwca 2013 r. z okazji Święta Narodowego Szwecji, nie może zabraknąć kwestii codziennej troski o środowisko. Dzięki atrakcjom przygotowanym przez Stena Recycling – partnera wydarzenia, wszyscy ekologiczni dociekliwi zaspokoją swój głód wiedzy. Ponieważ za teorią musi iść praktyka, tego dnia przed budynkiem Ambasady będzie można także bezpłatnie oddać zużyty sprzęt AGD.  

Dzień Otwarty – niebagatela na Bagateli

Otwartość, kreatywność, ekologia i równouprawnienie – to cztery hasła patronujące Dniu Otwartemu. 6 czerwca, w godz. od 15.00 do 21.00 będzie można zwiedzić Rezydencję Ambasady, w tym odwiedzić Ambasadora Szwecji Staffana Herrströma w jego gabinecie, a w bibliotece, w której znajduje się prywatny księgozbiór Ambasadora, będzie można posłuchać szwedzkiej poezji. Obchody Święta Narodowego Szwecji to także okazja, żeby zapoznać się z twórczością jazzowego duetu Anny Christoffersson i Steve’a Dobrogosza, zaś dzieci, za sprawą Edyty Jungowskiej i Sambora Dudzińskiego przeniosą się w świat przygód i psot z powieści Astrid Lindgren. To jednak nie wszystko! Wśród atrakcji nie zabraknie również szansy, by poznać wartość turystyczną Szwecji i przyjrzeć się bliżej Europejskiej Stolicy Kultury, którą w 2014roku będzie szwedzkie miasto Umea. Dodatkowo, podczas Dnia Otwartego będzie można również dowiedzieć się więcej na temat szwedzkich rozwiązań w zakresie polityki prorodzinnej.

Stena Recycling, partner Dnia Otwartego w Ambasadzie Szwecji, przenosi sprawdzone szwedzkie rozwiązania na polski grunt i zachęca do proekologicznych zachowań na co dzień. STENA EkoStacja przy ul. Chełmżyńskiej 180 w Warszawie to pierwsza w Polsce stacja recyklingu dla mieszkańców Warszawy i okolic. Można to w niej bezpłatnie zostawić ponad 40 rodzajów surowców: makulaturę, plastik, szkło, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, a także odpady kłopotliwe, takie jak gruz, styropian czy opony, oraz niebezpieczne – akumulatory, aerozole, farby. Wszystkie materiały zostają poddane recyklingowi i utylizacji, zgodnie z obowiązującymi standardami i normami, a po przetworzeniu służą za surowiec do nowych produktów. STENA EkoStacja pełni także funkcję edukacyjną. W specjalnym showroomie można zobaczyć, jak produkty otrzymują drugie życie oraz przyjrzeć się rozwiązaniom ułatwiającym segregację odpadów w domu. Więcej informacji na stronie: http://stenaekostacja.pl/.

Dodatkowe informacje:

Ewelina Ciuchta, e.ciuchta@konkretpr.pl, 508 338 267

Izabela Heinrich, i.heinrich@konkretpr.pl, 22 628 50 42

***

O Stena Recycling:

Stena Recycling działająca w strukturze Stana Recycling International, należy do Stena Metall Group, wiodącej międzynarodowej firmy oferującej kompleksowe rozwiązania w zakresie zarządzania odpadami, recyklingu oraz usług środowiskowych. Stena odzyskuje i przetwarza wszystkie rodzaje odpadów: makulaturę, plastik, złom metali żelaznych i nieżelaznych oraz odpady niebezpieczne. Jest europejskim liderem w dziedzinie przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W Polsce Stena Recycling działa od 2001 r. i posiada obecnie 23 oddziały na terenie całego kraju. Rocznie przetwarza 700 tys. odpadów pochodzących z działalności biznesowej i przemysłu. W 2012 roku Stena Recycling uruchomiła pierwszą stację recyklingu w Warszawie – STENA Ekostacja.

www.stenarecycling.pl

www.stenaekostacja.pl