Stoisko informacyjne ZIP w Galerii Sfera

Kategorie: 
Stoisko informacyjne ZIP w Galerii Sfera

Od 1 lipca każdy pełnoletni Polak może założyć sobie konto w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta (ZIP) i uzyskać łatwy, szybki i wygodny dostęp do informacji o dotychczasowym przebiegu leczenia w NFZ. 16 lipca zapraszamy do odwiedzenia stoiska informacyjnego ZIP w Galerii Sfera.

W punkcie informacyjnym ZIP w Galerii Sfera każda dorosła osoba będzie mogła otrzymać informacje na temat samego portalu ZIP, a także założyć konto oraz uzyskać do niego dostęp – login i hasło. Stoisko NFZ będzie mieściło się na parterze Galerii I koło Punktu Informacyjnego w godzinach od 12:00 do 20:00.

Dlaczego warto zakładać konto ZIP?

Każdy, kto założy indywidualne konto w funkcjonującym od początku lipca na terenie całej Polski systemie ZIP, będzie miał wgląd w informacje o dotychczasowym leczeniu i jego kosztach. Bez najmniejszego problemu sprawdzi też status swojego ubezpieczenia czy informacje o zrealizowanych receptach refundowanych. Po pobycie w szpitalu pacjent będzie mógł wypełnić ankietę oceniającą placówkę, w której się leczył. Oprócz tego, portal wyposażony jest w wyszukiwarkę wszystkich przychodni i lekarzy, które podpisały kontrakty z NFZ.

Prosto, szybko i wygodnie

Co ważne, zarejestrowanie się w systemie jest bezpłatne, a obsługa konta jest łatwa i intuicyjna. Wystarczy zgłosić się do oddziału NFZ albo zarejestrować się na zip.nfz.gov.pl i następnie odebrać login i hasło w NFZ. 16 lipca można to zrobić przy okazji zakupów w Galerii Sfera.

Kampania informacyjna na temat ZIP realizowana jest przez Śląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Katowicach.