Wielkanocne atrakcje w Gdańsku

Artykuły od agencji: 
Artykuły o firmie: 
Kategorie: 
jarmark wielkanocny

Artystyczna biżuteria, regionalne przysmaki i całodniowe warsztaty pieczenia mazurków dla dzieci to tylko niektóre z atrakcji „Jarmarku Wielkanocnego” w Centrum Handlowym Auchan w Gdańsku. Wielkanocny targ rozpocznie się już w najbliższą sobotę.

Jarmark wielkanocny to okazja, by kupić niepowtarzalne produkty, których nie znajdziemy na zwykłych sklepowych półkach. Świąteczny targ, który powstanie w galerii z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy, będzie kolorowy i różnorodny. Wszystko to za sprawą szerokiej oferty, proponowanej przez wystawców.

Na targu wielkanocnym będzie można kupić produkty regionalne, m.in. złoto województwa zachodniopomorskiego, czyli tzw. „miody drahimskie”. Ponadto na jarmarku znajdziemy wiele przedmiotów rękodzieła artystycznego, takich jak torebki z filcu, biżuterię szydełkową i artystyczną wykonaną z lnianego sznurka. Nie zabraknie również ozdób wielkanocnych: porcelanowych jajek, ręcznie wyszywanych obrusów i plecionych koszyczków.

Jarmark świąteczny w CH Auchan Gdańsk potrwa 9 dni. Stoiska wystawców będą w jednakowej zabudowie drewnianej, co podkreśli charakter jarmarku i świąteczną atmosferę.

Zwieńczeniem świątecznego targu będzie wspólne pieczenie mazurków. Przepis na to ciasto wielkanocne przywędrował do Polski prawdopodobnie z dalekiej Turcji i w XVIII wieku na dobre zagościł w naszych domach. Mazurki piekły nasze prababki, babki i mamy. Teraz czas, by oddać pole do popisu dzieciom.

Maluchy będą mogły wykazać się swoimi kucharskimi umiejętnościami 23 marca, kiedy to odbędą się całodniowe warsztaty wypiekania mazurków wielkanocnych dla dzieci. Najmłodsi na chwilę zamienią się w prawdziwych kucharzy. Samodzielnie wyrobią, upieką i przystroją swoje mazurki. Nad zabawą będą czuwać doświadczeni animatorzy.

Tego dnia wszyscy odwiedzający galerię będą mogli podziwiać zmagania dzieci i spróbować efektów ich pracy. Dla dwóch wykonawców najpiękniejszych mazurków czekają atrakcyjne niespodzianki. O godzinie 16 nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.

„Jarmark Wielkanocny” w CH Auchan Gdańsk można odwiedzać w dniach 16-24 marca w godzinach otwarcia centrum handlowego.