Wyścigi i sportowa rywalizacja w Centrum Handlowym Auchan Częstochowa

Artykuły od agencji: 
Artykuły o firmie: 
Kategorie: 
Do rajdu, gotowi, start

Wszyscy miłośnicy gier wyścigowych i motoryzacji będą mieli okazję do rywalizacji podczas spotkania „Do rajdu, gotowi, start”. Odbędzie się ono w najbliższą niedzielę w Centrum Handlowym Auchan Częstochowa. Na uczestników czekają m.in. profesjonalne gry wyścigowe z kilkunastometrowymi torami oraz symulator jazdy na motocyklu wyścigowym. Wstęp wolny.

Już w najbliższą niedzielę wnętrze Centrum Handlowego Auchan Częstochowa stanie się areną sportowej rywalizacji. Na specjalnym torze wyścigowym o powierzchni 15 mkw. odbędzie się emocjonująca rywalizacja elektrycznymi samochodami sterowanymi o tytuł mistrza wyścigów. Każdy, kto chociaż raz grał w wyścigi na torze, wie że, aby zwyciężyć, niezbędne są refleks i precyzja.

Na wszystkich tych, którzy wolą bezpiecznie ścigać się na jednośladach będzie czekał symulator jazdy na motocyklu po wirtualnym wyścigowym Torze „Poznań”. Odzwierciedla on rzeczywisty tor wyścigowy w Przeźmierowie koło Poznania. Tor „Poznań” istnieje od 1977 roku i ma długość 4,08 km. Kierowcy mają do pokonania 14 zakrętów oraz odcinki proste o łącznej długości 2,2 km. Na torze odbywają się takie imprezy sportowe, jak Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, Rajdy KJS, Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski. W rywalizacji na symulatorze w Centrum Handlowym Auchan Częstochowa zwycięży zawodnik, który przejedzie trasę w najkrótszym czasie. Czy uda mu się zmierzyć z rekordem trasy ustanowionym przez Pawła Szkopka, który przejechał ją w 1 min. 32s?

Dla najmłodszych przygotowano gry i zabawy edukacyjne o tematyce motoryzacyjnej. W trakcie zajęć z animatorami dzieci poznają znaki drogowe i zasady zachowania się w pobliżu drogi. Przygotowano dla nich również zajęcia plastyczne, podczas których ulepią pojazdy z masy solnej oraz stworzą projekt wymarzonego miasta.

Spotkanie „Do rajdu, gotowi, start” odbędzie się w niedzielę 22 czerwca 2014 r. w godzinach 11:00 – 19:00 w Centrum Handlowym Auchan Częstochowa przy ul. Krakowskiej 10 w Poczesnej. Wstęp jest bezpłatny.