Wyrazisty obraz wspomnień – nowe dwustronne szkło antyrefleksyjne SGG PICTO

Kategorie: 
Wyrazisty obraz wspomnień – nowe dwustronne szkło antyrefleksyjne SGG PICTO

 

Firma Saint-Gobain Glass wprowadziła do swojej oferty dwustronne szkło antyrefleksyjne, które otwiera nowe możliwości w technologii oprawy zdjęć i obrazów. Dzięki drobnej, precyzyjnie wytłoczonej strukturze ornamentu SGG PICTO niweluje odbicia światła i refleksy, a także pozwala cieszyć się intensywnym kontrastem zdjęcia.

 

Szkło typu float to materiał znajdujący popularne zastosowanie w oprawach zdjęciowych jako zabezpieczenie prac przed zniszczeniem, jednak jego właściwości ograniczają odbiór rzeczywistego obrazu. Na gładkiej powierzchni światło załamuje się, powodując odbicia sylwetek osób i tła, a także refleksy, które w warunkach intensywnego, bezpośredniego oświetlenia i dużej powierzchni szklenia mogą nawet oślepiać oglądających. Dodatkowo ze względu na dużą domieszkę tlenku żelaza szkło typu float posiada często zielonkawą barwę, przez co zdjęcia czy grafiki tracą swoje naturalne kolory. W technologii SGG PICTO udało się wyeliminować wszystkie te problemy. Precyzyjnie dopracowana geometria ornamentu sprawia, że obraz można oglądać pod każdym kątem, a kontury i proporcje nie ulegają deformacji poprzez odbicia i refleksy świetlne. Ponadto wyjątkowo neutralna barwa szkła SGG PICTO w połączeniu ze światłocieniem podkreślają nasycone odcienie prezentowanej fotografii, dzięki czemu pozostaje ona naturalna i wyrazista.

Wydobyć głębię obrazu

Warunkiem wykonania dobrego, nasyconego zdjęcia jest odpowiednia ilość światła wpadającego do obiektywu. Tak samo jak ludzkie oko odbiera pełny obraz świata tylko dzięki odbitemu od powierzchni przedmiotów światłu. Odpowiednie oświetlenie jest również kluczem do stworzenia profesjonalnego systemu ekspozycji materiałów zdjęciowych, plakatów czy grafik reklamowych.

- Światło kształtuje przestrzeń. W zależności od barwy, kierunku i natężenia pomaga podkreślić poszczególne elementy wystroju wnętrza. Elementy takie jak obrazy, plakaty czy grafiki wymagają jednak specjalnej oprawy. Aby je wyróżnić, oprócz punktowego podświetlenia, warto zastosować również odpowiednie szkło antyrefleksyjne, które pozwoli uniknąć odblasków i wyeksponuje rzeczywistą kolorystykę obrazu – mówi Karolina Strzelczyk, Architekt Wnętrz z Pracowni Aranżacji Wnętrz Carolineart.

Produkowane w najnowszej technologii wysokiej jakości szkło SGG PICTO w pełni eliminuje efekty odbicia pomieszczenia i refleksy światła, wydobywając prawdziwe piękno obrazu. Pomimo delikatnej struktury szkło stanowi w pełni transparentną warstwę i pozwala cieszyć oko ostrym obrazem nawet przy bezpośrednim oświetleniu.

Szkło uniwersalnego zastosowania

Szkło SGG PICTO to wszechstronny produkt, który może być stosowany do ekspozycji dowolnego rodzaju prac i materiałów, takich jak zdjęcia, obrazy, plakaty, dyplomy czy dokumenty. Bez względu na rodzaj zastosowania, zawsze pozwala na dostrzeżenie każdego szczegółu materiału znajdującego się w tradycyjnych ramach czy antyramach. Aby otrzymać idealny efekt ostrości obrazu, wskazane jest umieszczanie szkła SGG PICTO w bezpośrednim kontakcie z oprawianym materiałem. Przy pomocy szkła SGG PICTO można oprawiać również prace w dużych formatach, a dzięki jego symetrycznej budowie wyeliminowane zostało ryzyko pomyłki przy montażu. Tafle o grubości 2,1 mm są dostępne w dwóch wymiarach handlowych: 1560x2540 i 1560x1270 mm.