Wystawa fotograficzna Klubu Gaja w Galerii SFERA

Kategorie: 
Wystawa fotograficzna Klubu Gaja w Galerii SFERA

Od 10 kwietnia przez okres tygodnia w bielskiej Galerii SFERA (galeria I), można oglądać wystawę „Pomóż ratować zwierzęta”. Skupia się ona na działaniach Klubu Gaja na rzecz ratowania zwierząt i przybliży historię ocalonych przez organizację koni i innych zwierząt. Wśród nich znajduje się wstrząsający reportaż o Prymulce i Myszorce, koniach przeznaczonych do rzeźni.

- Wystawa ma z jednej strony zaakcentować problem okrutnego traktowania zwierząt, a z drugiej promować inicjatywy, które starają się temu problemowi przeciwdziałać. Jesteśmy przekonani, że prezentowana wystawa nie tylko zwróci uwagę wszystkich klientów Galerii, ale również przyczyni się do wzrostu świadomości o dramatycznej sytuacji wielu zwierząt. Ukaże głęboki sens walki o życie i godność każdego zwierzęcia – tłumaczy Joanna Bierówka, specjalista ds. marketingu w Galerii SFERA.

Klub Gaja już od lat działa na rzecz ratowania zwierząt, zarówno dzikich, którym ograniczono przestrzeń życiową, jak i domowych, które spotkały się z okrucieństwem ze strony ludzi. Każdego roku klub podejmuje kilkaset interwencji mających na celu ochronę maltretowanych oraz więzionych zwierząt.

Wystawę można oglądać od 10.04 do 17.04.