YOKOHAMA ADVAN A053 – rajdowa moc w każdych warunkach

Artykuły od agencji: 
Artykuły o firmie: 
Kategorie: 
YOKOHAMA ADVAN A053 – rajdowa moc w każdych warunkach

Szuter, piach, błoto – opona ADVAN A053 japońskiej YOKOHAMY pokona najtrudniejszą nawierzchnię. Ta sportowa opona, opracowana specjalnie dla samochodów rajdowych, zapewnia doskonałe prowadzenie w każdych warunkach.Podczas wrześniowego LOTOS Rajdu Polski w Mikołajkach na oponach ADVAN A053 pojadą Toshi Arai z Japonii i Mark Wallenwein z Niemiec.

ADVAN A053 to sportowa opona marki YOKOHAMA, producenta opon premium, dedykowana do samochodów rajdowych. Opracowana w japońskich laboratoriach technologia zapewnia doskonałe prowadzenie pojazdów o dużej mocy na szutrowej nawierzchni. Zastosowane rozwiązania gwarantują doskonałą przyczepność opony na luźnym podłożu, podczas przyśpieszania, hamowania, czy na zakrętach. Odpowiednio dobrany skład mieszanki pozwala w bardzo krótkim czasie osiągnąć optymalną temperaturę pracy opony. Układ rowków i duże bloki bieżnika umożliwiają szybkie odprowadzenie wody i błota, a wzmocniona konstrukcja zapewnia stabilność i kontrolę pojazdu.

Podczas projektowania modelu ADVAN A053, YOKOHAMA wykorzystała wieloletnie doświadczenie zdobyte dzięki uczestnictwie w największych wydarzeniach sportu motorowego na świecie m.in. Super GT, FIA Formuła 2, Rajdowe Mistrzostwa Azji i Pacyfiku, czy American Le Mans Series. Od 7 lat YOKOHAMA jest oficjalnym dostawcą opon do serii WTCC, najważniejszego na świecie wyścigu samochodów turystycznych, organizowanego przez FIA. Marka jest jednymz oficjalnych dostawców opon podczas Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC), którego kolejne rundy odbędą się w tym roku w Polsce.

Już we wrześniu br. podczas organizowanego w ramach ERC LOTOS 70. Rajdu Polski w Mikołajkach, w opony YOKOHAMA ADVAN A053 wyposażone zostaną samochody uczestników: Toshiego Arai (Japonia) i Marka Wallenweina(Niemcy). Na odcinkach specjalnych w okolicach Mikołajek obaj zmierzą się m.in. z Robertem Kubicą, Krzysztofem Hołowczycem, Kajetanem Kajetanowiczem i wieloma innymi znakomitymi kierowcami z Polski i ze świata.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej http://www.yokohama-online.pl/.