Znak it! – Platforma do publikacji i spieniężania treści on-line już w Polsce

Artykuły o firmie: 
Znak it! – Platforma do publikacji i spieniężania treści on-line już w Polsce

Znak it! - Nagradzana platforma służąca do publikacji i spieniężania treści internetowych dostępna w Polsce

 

 

Znak it! – platforma zaprojektowana do efektywnego zarządzania treściami on-line jest już dostępna w Polsce w wersji beta. Jej twórcy zapraszają dostawców treści internetowych oraz reklamodawców do rejestracji na stronie www.znakit.com.

 

Przez dłuższy czas treści WWW były praktycznie darmowe, a głównym źródłem dochodów były, podobnie jak w telewizji, pieniądze z reklam. Gdy kryzys ekonomiczny uszczuplił budżety reklamodawców, środki te przestały być wystarczające. Stało się oczywistym, że potrzebny jest nowy model dystrybucji treści internetowych.

 

Takie założenie przyjęli twórcy Znak it!, rozpoczynając w 2008 roku pracę nad platformą mającą zrewolucjonizować system płatności on-line. Efekt?Kompleksowe narzędzie w prosty i uczciwy sposób pośredniczące pomiędzy dostawcami treści, ich odbiorcami (a więc Internautami) a także reklamodawcami.

 

Dla dostawców treści internetowych Znak it! to platforma do publikowania kontentu - artykułów prasowych i blogów, wideo, muzyki, gier, aplikacji, itd. - i pobierania za niego drobnych opłat. Spośród konkurencji Znak it! wyróżnia się wysoką stopą zwrotu (twórcy otrzymują do 94% wartości publikacji) oraz dużą elastycznością pozwalającą m.in. publikować treści na stronie własnej dostawcy lub na specjalnie przygotowanej Znakit Agendzie czy decydować o rodzaju udzielanej licencji.

 

Dla Internautów Znak it! jest elektronicznym portfelem cyfrowych Znaków (1 Znak = $0.01), dzięki którymotrzymują szybki i bezpieczny dostęp do najlepszych usług i treści internetowych.

 

Z koleireklamodawcy mogą przekazywać użytkownikom określoną ilość Znaków w zamian za np. obejrzenie spotów reklamowych czy wypełnienie ankiety. Sponsorowanie Znaków to możliwość dotarcia do atrakcyjnej grupy Internautów.

 

„Ostatnio nastąpił prawdziwy wysyp pomysłów na spieniężanie treści w Internecie. Dysponujemy badaniami i przykładami na to, jak dostawcy treści internetowych i reklamodawcy z powodzeniem wykorzystują nasze rozwiązanie” – mówi założyciel i CEO firmy Znak Inc. Grzegorz Gołębiewski. „Ted Nelson uznawany przez wielu za ojca WWW stworzył hipertekst aby umożliwić finansowanie kontentu na zasadzie automatycznie naliczanych mikropłatności.To pomysł tak stary, jak Sieć. Jesteśmy dumni, że możemy do tej tradycji nawiązać.”

 

Znak it! został zbudowany w technologii Java/J2EE, wykorzystuje przetwarzanie w chmurze i jest szyfrowany z wykorzystaniem protokołu SSL. Aplikacja może procesować miliony mikropłatności jednocześnie, jest więc znakomitym rozwiązaniem zarówno dla małych, jak i największych podmiotów na rynku.

 

We wrześniu 2010 roku Znak it! otrzymał dofinansowanie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w wysokości 200 tysięcy Euro. Platforma prezentowana była na wielu konferencjach technologicznych, jej innowacyjność została doceniona podczas rozdania branżowych nagród Florin 2011.

 

Znak Inc. jest firmą z siedzibą w Delaware, USA z oddziałami w Portugalii i w Polsce. Zajmuje się produkcją i dystrybucją oprogramowania SaaS (Software-as-a-service) i projektowaniem efektywnych rozwiązań dla twórców cyfrowych treści i ich dystrybutorów.

###

 

Kontakt:

Marcin Krasnowolski, Specjalista ds. Marketingu

Marcin.krasnowolski@buymyplaylist.com

Tel (0048) 696-71-65-60